V únorovém týdnu se naše škola proměnila v pestrobarevný svět emocí. Chodby ožily všemi barvami duhy a každý den děti přišly oblečené v jiné barvě, která symbolizovala určitou emoci – modrá, červená, žlutá či zelená se tak stala nejen módním prvkem, ale i nástrojem pro vyjádření pocitů.
Akci „Barvy a emoce“ doplnil speciální výukový program vedený školní psycholožkou Mgr. Denisa Fabíková. Děti se v něm učily své pocity nejen pojmenovat, ale také lépe pochopit a sdílet s ostatními. Program propojil svět emocí, oblékání a umění a umožnil žákům různých ročníků společně zkoumat, jak nálady a pocity ovlivňují naše každodenní vnímání světa.
Prvňáčci a druháčci společně zkoumali, jak se emoce odrážejí v hudbě, a své dojmy pak přenášeli na papír. Kresby i tóny se tak staly prostředkem, jak vyjádřit i to, co někdy těžko říkáme slovy. Malé obrazy emocí a hudební experimenty přinesly do třídy radost, kreativitu a nové způsoby, jak lépe porozumět sobě i druhým.
Velké poděkování patří také rodičům, kteří pomohli týden barvit výběrem vhodného oblečení. Díky jejich spolupráci se naše školní dny opravdu staly pestrobarevnými, hravými a plnými emocí, které děti mohly poznávat, zkoumat a prožívat.
Mgr. Eva Horňáková







